Jak dobrać akumulator Bosch w odpowiednim markecie.

Akumulatory Bosch swoje wprowadzenie na rynek zawdzięczają innowacyjnej technice, która umożliwiła powstanie innowacyjnej generacji baterii, o dużych pojemnościach. W XXI wieku to pewnie najwyższa pora dla pozostawienia narzędzi spalinowych i zmienienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich ważna korzyść to wysoka moc i prędkość naładowania. Jeżeli musimy działać bardzo długo powinniśmy nabyć 2 akumulatory Bosch. Jeden jest podłączony do prądu, a na innym pracujemy. Jeżeli nie rozumiemy jaki model konkretnie zakupić, by mieć zapasowy akumulator li-ion Bosch powinniśmy kupić taki sam jak posiadamy lub zapytać sprzedawcę który będzie pasował do naszego narzędzia. Na każdym narzędziu jest kartka z numerem seryjny. Po podaniu dokładnego ciągu znaków producent poleci nam odpowiedni akumulator Bosch. Najchętniej kupowany akumulator obecny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on zwykle kupowany, bo posiada 4 zasadnicze zalety:

  • lekka konstrukcja,
  • znacznie niski stopnień samorozładowania
  • długim etapie życia
  • brak efektu pamięci co świadczy, że możemy je podpiąć pod ładowanie w każdej chwili nie musimy czekać, aż całkowicie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego rodzaju gromadzi więc dwa razy więcej mocy niż bateria niklowo-kadmowa. Niezmiernie ważnym elementem, jest to, że nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo wolno mniej więcej traci 20% swojej siły miesięcznie. Baterie nie powinny być nigdy rozładowane całkowicie, winien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne typy baterii mniej znane.

Były one dopasowane do działania przy ekstremalnych warunkach. Ich odpowiedni zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Z powodu na zawartość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch zalety:

  • brak kabla – dzięki temu, potrafimy je stosować tam gdzie ciężko jest podejść z zasilaniem jak np. praca w parku czy na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tu nie ma kłopotu, jeśli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch prosty i łatwy w przechowywaniu zajmują niezwykle niewiele miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwoli na kilka godzin działania bez przerwy.

Dobór tak właściwie nie jest łatwy. Różnią się one także siłą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie polecany osobą do prac domowych, o wyższej sile natomiast dla profesjonalistów czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj złącza do akumulatora i zawsze nabywać taki, jaki jest do niego kierowany. Akumulatory Bosch ich czas ładowania jest dość szybki około 4-5h. Ale wszystko uzależnione jest od stopnia rozładowania. Dlatego poleca się mieć zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie z doborem, a jest on niewątpliwie duży, warto zapytać sprzedawcę o pomoc. On na pewno wybierze dobry styl do naszych potrzeb, a my będziemy szczęśliwi.